Reduce, Reuse, Recycle – to jsou naše 3R. Jsme celostátní koalice sdružující občanské spolky, zastupitele i běžné občany s vizí odpadového hospodářství v České republice bez dalších spaloven a skládek odpadů, s vizí odpadového hospodářství, které stojí na prevenci vzniku odpadů a jejich maximální recyklací. Od roku 2012 vytváří koalice Pro 3R protiváhu politické a lobbystické snaze o podporu spalování a skládkování odpadu a s ním cenných druhotných surovin či kompostovatelných složek.

 

společné prohlášení členů koalice Pro 3R (PDF)

Zaujalo Vás naše prohlášení? Ztotožňujete se s jeho argumenty a návrhy? Jste zástupce občanského spolku, zastupitel nebo jednotlivec, kterého téma nakládání s odpady zajímá nebo se ho osobně dotýká? Pak se k nám přidejte!

Koalice Pro 3R je silným hráčem při prosazování odpadového hospodářství šetrného k přírodě a zdraví na lokální i státní úrovni. Můžeme zaštítit Vaše aktivity v této oblasti a pomoct Vám při jejich propagaci. Můžeme Vám rovněž zprostředkovat užitečné kontakty, a to jak na národní, tak na mezinárodní úrovni. Koalice se aktivně účastnila například veřejné debaty kolem projednávání novel dvou, pro odpadové hospodářství České republiky klíčových zákonů, a to Zákona o odpadech a Zákona o obalech. Účastnili jsme se také diskuze o nastavení limitů pro perzistentní organické látky (POPs) v odpadech na úrovni Evropské unie. Zaručujeme Vám tedy, že v tomto ohledu budete stále v obraze a Váš hlas bude v podobných debatách slyšet.

Koalice rovněž nabízí svým členům silné znalostní zázemí v oblasti odpadového hospodářství a technologií zpracování odpadů i příkladů dobré praxe v odpadovém hospodářství. Pořádáme bezplatné semináře a webináře, ať už technicky či procesně zaměřené.

V rámci koalice funguje sdílení novinek a aktuálních informací ze zájmové oblasti. Poskytujeme pravidelnou rešerši domácího i mezinárodního dění z oblasti udržitelného odpadového hospodářství, nových trendů a výzkumných zjištění.

Členství v koalici Pro 3R je spojené s připojením podpisu pod společné prohlášení jejích členů. V případě zájmu o členství či další informace se neváhejte obrátit na koordinátorku koalice Pro 3R, kterou je Sarah Ožanová z neziskové organizace Arnika - programu Toxické látky a odpady: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., 774 406 825 (číslo do kanceláře Arniky)

web 3r button pridejte se

web 3r button petice novy

Kontakt

Koalice Pro 3R je neformálním uskupením občanských spolků, zastupitelů i běžných občanů. Koalice nemá právní subjektivitu.

Kontaktní osobou koalice je Sarah Ožanová z neziskové organizace Arnika - programu Toxické látky a odpady.

sarah.ozanova@arnika.org, 774 406 825 (číslo do kanceláře Arniky)

 

Logolink ACF